INFORMAȚII / NOUTĂȚI

”CREATORI DE MĂRȚIȘOARE”

Grădinița cu P.P. "Dumbrava Minunată" Fieni participă la expoziția organizată de editura educațională internațională Twinkl cu tema "Creatori de mărțișoare".

Unitățile școlare participante vor primi certificate de participare din partea editurii Twinkl, precum și diplome în format editabil pentru copiii și elevii ale căror creații originale au fost înscrise.

Toate mărțișoarele înscrise trebuie să respecte următoarele condiții:

• să fie create manual de către copiii sau elevii înscriși;
  • să fie lucrări originale;
  • să includă cel puțin un material reciclat;
  • să fie trimise de către un reprezentant desemnat (cadru didactic sau cadru didactic auxiliar) din unitatea de învățământ.

Reprezentantul grădiniței, responsabil cu centralizarea și trimiterea imaginilor cu creațiile copiilor către Twinkl este doamna profesor pentru învățământul preșcolar Vîlcea Cătălina-Elena.

Mai multe detalii privind condițiile de participare puteți găsi accesând linkul de mai jos:

Grădinița Dumbrava Minunată Fieni
Creat cu Webnode
Creați un site gratuit! Acest site a fost realizat cu Webnode. Creați-vă propriul site gratuit chiar azi! Începeți